top of page

KTO JE MARTIN A ZUZANA

ZUZANA WALSH

Konzultantka v oblasti biznisu pre živnostníkov a malé firmy. Poradkyňa pre nezamestnaných a tých, ktorí chcú prácu ale aj svoj život zmeniť.

Lektorka angličtiny, milovníčka logiky no a samozrejme milujúca manželka a matka 3 detí.

Keď som bola malá, bola som víla. Potom to vo mne zabili a dlho som si myslela, že ja som tá vadná. 

Ochorela som z toho, zhasla celá nádej na krásny život, o akom som snívala. Vtedy som potrebovala počuť, aspoň od niekoho, ŽE CESTA VON EXISTUJE. Ale lekári boli nekompromisní - LIEKY BUDETE BRAŤ DO KONCA SVOJHO ŽIVOTA.

Takýchto výrokov o tom, že už žiadna cesta neexistuje som si vypočula v živote veľa. Ale všetko je úplne inak :)

TERAZ NASLEDUJE MÔJ DLHÝ PRÍBEH - MOJE ÚPLNÉ OBNAŽENIE

AK CHCETE IBA VEDIEŤ KDE VÁM MÔŽEM POMÔCŤ NÁJDETE TO TU AJ SPOLU S VIDEOM.

 

 

Ak vás naozaj zaujíma , KTO SOM A KAM KRÁČAM urobte si čajík a venujte sa prečítaniu môjho príbehu. Zistíte tým, kde beriem tú "drzosť" pomáhať ľuďom v kríze, nezamestnaným, tehotným a začínajúcim podnikateľom.

 

 

CHAOS V PRVEJ PRÁCI A ODCHOD

Začala som pracovať vo svojich 19 rokoch, univerzita, na ktorú som nastúpila mi nič nedávala a tak som sa rozhodla, že radšej budem študovať a pracovať. Bohužiaľ to bolo za éry komunizmu a tak mi práca bola pridelená.

 

FAKTURANTKA V BYTOVOM PODNIKU.

Myslela som, že už prvý deň umriem. "Naozaj ma zatvorili do kancelárie na 8 hodín? Naozaj ma toto čaká celý život?" Vyzeralo to, že to tak bude. Našťastie som ešte stále verila v dobro života a tak som asi vysielala taký signál do vesmíru, že sa stal doslova zázrak.

VÝMENA 

Stretla som sa so svojou spoložiačkou z gympla. Tá bola umiestnená ako učiteľka do, vtedy nechcenej dediny, Lendak. Plakali sme spolu nad tým, ako nám zabili život. Keď sme si poutierali slzy, zistili sme, že ona by radšej robila moju prácu a ja čokoľvek iné, než sedieť v kancelárii. A tak sa aj stalo. Také uplakané sme šli na pracovný úrad, plakali sme tam, až sme obmäkčili srdce úradníčky a tá nám to dovolila.

UČITEĽKA

V októbri 1986 sa tak začala moja učiteľká kariéra. (Vypočujte si, ako je to s VÁŠŇOU A NENÁVISŤOU  a koľkokrát ma to v živote ku kantorstvu priviedlo - napriek mojim prehláseniam o tom, že UČITEĽKA AKO MOJE SESTRY NIKDY NEBUDEM.)

Tešila som sa, ako ma zaučia, ako ma predstavia deťom, aké to bude skvelé. Realita bola ale iná. Nik o mňa ani nezakopol. Dostala som triedu mentálne zaostalejších detí - bolo ich 12 a každé bolo iné. Jedno vedelo čítať, druhé iba počítať, tretie nič. A ja som im tak chcela pomôcť. PO MESIACI CHCENIA POMOCI  som sa nastavila na režim - PREŽIŤ. Chodila som do práce pešo 3,5km tam, v snehu denne, cez polia a les. Bála som sa ako nikdy v živote.

Môj cieľ bol - ODÍSŤ - a jediná cesta k nemu bola...

 

TEHOTENSTVO

Bola som v druhom ročníku VŠ, keď sa mi narodil môj úžasný syn Tomáš. Môj osloboditeľ z väzenia. 

Mala som iba 22 rokov, chcela som meniť svet, cestovať, byť s priateľmi ale z jednoho väzenia som padla do druhého. Keď mal Tom 3 mesiace prišla NEŽNÁ REVOLÚCIA. Plakala som, bála som sa čo so mnou ako so samoživiteľkou bude. Nič nefungovalo, úrady nič neriešili, v škole sme sa neučili. Plakala som aj preto, lebo keby som teraz nemala Tomáška, mohla som cestovať. ALE...

NEŽNÁ REVOLÚCIA A ODCHOD

Boli to pre mňa najťažšie časy. Keď mal Tom 3,5 roka, rozhodla som sa, že svoj život zmením. Zbalila som všetky osobné veci, ktoré som mala, svojho syna, pár korún a ODCESTOVALA SOM DO ČESKEJ REPUBLIKY. Našla som si bývanie v meste Teplice v Čechách. Malý bytík, nedávno v ňom zomrela babička a všetko po nej ostalo.

Upratala som, vyprala, vyčistila a začala som si hľadať prácu. S malým dieťaťom to bolo ťažké ale prvýkrát mi pomohol môj diplom z VŠ - bola som v tomto regióne chcená - lebo som mala VŠ. Zamestnali ma na ZŠ a začala som učiť angličtinu - už vtedy som ju vedela dobre. (Pozrite si video v angličtine, ako som sa angličtinu učila TU.)

Tomi začal chodiť do škôlky a ja som pracovala. Bola som nesmierne šťastná. Milovala som to mesto. Nikoho som tu nemala a pamätám sa na prvé mesiace, keď som okrem rozhovorov s mojim synom nehovorila s nikým. 

PRÁCA S TÍNEDŽERMI A DOSPELÍMI

Po roku som dostala príležitosť odísť učiť na strednú hotelovú školu. Vyložila som im karty (o tom, aké je dôležité vyložiť presne karty na stôl pri pracovnom pohovore TU) na stôl ako je to s mojim vzdelaním a že na vyučovanie angličtiny nemám papier.

 

Zabezpečili mi možnosť ďalšieho vzdelania. Ani na sekundu som nezaváhala a šla. Bol to čas, kedy som prvýkrát našla priateľov, zistila, že sa chcem venovať vzdelávaniu tínejdžerov a dospelých, začala som žiť svoj život a pochopila, že ĽUDSKOSŤ A PRIAMOSŤ je dôležitejšia než kredibilita a profesionalita. Bola som tam 7 rokov.

V tej dobe som začala uvažovať nad tým, že začnem učiť aj súkromne. Potrebovala som na to viac času a tak som si našla prácu na polovičný úväzok na Gymnáziu v Krupke. Riaditeľku, ktorá tam vtedy bola považujem za jednu zo super riadiacich pracovníkov, ktorých som v živote stretla. Začala som si budovať svoj vlastný biznis.

MOJA VÁŠEŇ A NENÁVISŤ

Potom nastal čas, kedy riaditeľka odišla a ja som sa ocitla v štádiu, že už učiť nemôžem. Bola som preučená. To bol čas, keď som sa stretla s človekom, ktorý mi kompletne zmenil život - s Vláďou Marečkom. (To, ako sme sa stretli pod dáždnikom si môžete prečítať TU.) A o tom, ako ma moja vášeň pre vzdelávanie nikdy neopustila si môžete vypočuť TU.

Začala som pre neho pracovať na IČO a osud ma viedol k tomu, že som si založila svoju jazykovú firmu na výuku angličtiny, ktorú mám dodnes. Učila som naozaj vo veľkých českých firmách ako Plzeňský prazdroj, Kabelovna Děčín, Lybar (Referencie klientov nájdete TU).

Pracovala som ako obchodná zástupkyňa a neskôr ako obchodná riaditeľka firmy VM MARKETING - školiacej a výcvikovej firmy. VEĽA SOM SA NAUČILA ohľadne biznisu. Absolvovala som skoro všetky školenia - obchodných a manažérskych dovedností, ktoré som firmám ako zástupkyňa ponúkala. Vláďa bol super tréner a mentor, ktorý vždy povzbudil a podržal. Ale dokázal dať aj pekne silnú spätnú väzbu. 

HEKTICKÝ ŽIVOT A JEHO NÁSLEDKY

Spôsob života, ktorý som viedla bol - WORKOHOLIC - pracovala som 6 dní v týždni, učila až 43 lekcií týždenne a k tomu cestovala 1000km týždenne autom. Nevedela som nájsť pre svoju školu ľudí, ktorí by boli spoľahliví. Bol to čas, ktorý ma naučil veľa o tom, ako s nimi pracovať a akých ľudí si hľadať. Tento BEH si začal vyberať daň. 

Diagnóza - absolútne vyčerpanie a k tomu depresie. Hospitalizácia a PN na celý rok. Boli dni, keď som šla vysypať smeti a potom som musela 3 hodiny spať. Tom musel dospieť vo svojich 13 rokoch. Staral sa o mňa, mal kartu, nakupoval... Nezabudnem na ženu v nemocnici, ktorá ležala vedľa mňa ako mŕtvola. A ďalších ostatných, ktorým zhasla žiara v očiach. "Až sa z toho dostanem, budem pomáhať týmto ľuďom." Vyhlásila som a pod vplyvom liekov som zavrela oči do trhaného spánku.

MARTIN WALSH - MOJA LÁSKA

Život sa mi zmenil opäť a po mnohých rokoch nešťastného osobného života som mala tú česť strenúť muža môjho života - môjho manžela Martina. Od prvej chvíle, čo sme sa stretli, sme pracovali spolu ako tím. Martinovi vďačím za to, že vo mne videl Zuzanu, ktorou som, že ma nikdy nechcel meniť a akceptoval ma takú aká som. Vďaka nemu som našla drobnú vílu v sebe a alternatívne metódy, ktoré ma priviedli k tomu, že som mohla prestať brať lieky.

Martin je človek, ktorý rád pozoruje. Dokonale dokáže popísať veci do detailu. Je kľudný a svoj kľud prenáša na klientov. Je ideálny trenér na prípravu na pracovný pohovor v angličtine.

 

Viac o zaujímavom ostrove odkiaľ Martin pochádza TU vo videu.

NAŠE MILOVANÉ A VYTÚŽENÉ DETI

Po 20 rokoch túžby po partnerskom živote a deťoch sa mi splnil sen. Vydala som sa a veľmi sme s Martinom túžili aspoň po jednom dieťatku. Nikdy nezabudnem na deň, keď mi neempatická lekárka poslala email, s touto správou -  NEPLODNÁ..

 

SKOLILA SOM SA NA ZEM, nechcela som sa už ani nadýchnuť. Túžba byť opäť matkou a vychovávať dieťa si to s mužom, ktorý je úžasný, PADLA.

Naučilo ma to pristupovať k ľuďom veľmi citlivo a neočakávať od ľudí, ktorí sú zronení, že budú reagovať podľa mojich predstáv.

 

Našťastie sa vo mne začala prebúdzať víla - tú, ktorú ubili učitelia, systém vzdelávania, spoločnosť. Tá nežná osôbka, ktorú som nechcela počuť po mnoho rokov. Nechala som sa viesť, nevytvárala som si žiadne scénáre a do môjho života začali vstupovať ľudia, ktorí mi pomohli, aby sa narodila naša dcéra - porodila som ju prirodzene v 42 rokoch. 

HOSPODÁRSKA KRÍZA A KRACH

V čase, keď som bola tehotná, rok 2009, bola ekonomická kríza v plnom prúde. Bol to čas, keď firmy škrtili rozpočty a my sme prišli o veľa klientov. Museli sme prepustiť všetkých, ktorí pre nás učili a Martin v tom ostal sám. Vtedy som si uvedomila dôležitosť pripravenosti na život a zmenu. Dôležitosť NAOZAJSTNÉHO VZDELANIA A SKÚSENOSTÍ, ZÍSKANÝCH V ŽIVOTE. Boli časy, keď sme mali iba na základné jedlo - mala som chute ako každá tehuľka, ale nemohli sme si to dovoliť. 

Keď som prvýkrát videla nádherné a múdre oči našej dcéry, už z pôrodnej sály som šla so slovami, že chcem ešte jedno dieťatko. Johanka bola jedno úžasné miminko a my sme si to užívali. Ako rástla, zlepšovala sa aj situácia v ekonomike a keď mala 1,5 rokov, predali sme všetko v ČR a rozhodli sme sa vrátiť na Slovensko. 20 rokov v inej republike a život s cudzincom ma naučil byť nesmierne nápomocná týmto ľuďom, lebo viem aké je to pre nich ťažké.

SLOVENSKO - MÔJ VYTÚŽENÝ NÁVRAT DOMOV

Bola som si istá, že keď som rozbehla biznis v ČR, nebude to problém urobiť to aj na SK. Po 20 rokoch milovanej ale i nenávidenej ČR som sa vrátila na Slovensko - úplne iné, než keď som odchádzala - a zároveň kompletne iné, než je ČR.

Začiatky boli ťažké, trvalo mi 5 rokov, kým som si zvykla - presťahovali sme sa 3x, než sme našli DOMOV. V tej najväčšej kríze sme predávali dva byty - bez straty. Tu som si plno začala uvedomovať svoje OBCHODNÉ SCHOPNOSTI. Nachádzala som svoju vášeň v biznise.

Po odchode z ČR s nami naši českí klienti ostali a začali sme učiť naplno cez Skype. Mne sa to najprv nepáčilo ale môj muž má rád experimenty a ja tiež a VYPLATILO SA. Investovali sme veľa času do vzdelávania v oblasti moderných technológií. Vďaka tomu si viem dnes postaviť svoj web, e-shop a viesť si všetko okolo. Časom pribúdali noví klienti - ale museli sme sa opäť na čas zamestnať.

POSLEDNÉ TEHOTENSTVO A NAJVÄČŠIA LEKCIA

V tomto, pre nás poslednom zamestnaní, som mala česť poznať druhú riaditeľku, ktorú si nesmierne vážim a od ktorej som sa veľa naučila - uvedomila, že už nebudem robiť žiadne kompromisy a že chcem mať opäť svoj biznis. Keď sa nám už darilo dobre, prišiel do nášho života ďalší ABSOLÚTNY ZÁZRAK ŽIVOTA menom Eliáš. 

Tehotenstvo som znášala najťažšie. Nevedela som sa zmieriť s tým, že to bude chlapček. Vyplakala som najväčšie potoky sĺz. Eliáško sa narodil veľmi rýchlo - 45 minút. Mali sme v pláne maximálne prirodzený pôrod v Heinburgu v Rakúsku - ale stihli sme len Poprad. 

Než sa Eli narodil, bola som pripravená na dieťa, ktoré budem nosiť, kojiť a presvedčená, že bude ako Johanka. AŽ NA TO, ŽE SA NARODILA ÚPLNE INÁ DUŠA. Nepripravenosť na iné dieťa spôsobila, že nám trvalo skoro rok a pol, než sme sa na seba naladili.

Eli stále plakal, po 6 týždňoch sme boli všetci tak unavení, že sme si nevedeli predstaviť ako budeme existovať. Boli chvíle, kedy som už nevedela ako ďalej.

 

ČO SME SA NAUČILI.

 1. Že každý človek je unikát.

 2. Že k nemu musíme pristupovať s úctou a to tak, že ho

 3. rešpektujeme presne takého, aký je. 

VEĽKÁ ZMENA V PODNIKANÍ

V januári 2017 sa náš život začal meniť Začali za nami prichádzať klienti, ktorí chceli spojiť angličtinu a konzultácie v biznise a osobnom živote. Takto prišiel aj nápad MAŤ NOVÝ PREDMET PODNIKANIA. Ale trvalo mi skoro celý rok, než som všetko uviedla do praxe. a urobila experiment, ktorý si môžete prečítať TU.

Obnažila som sa vám preto, aby ste vedeli:

 • ŽE NEPIJEM VÍNO A KÁŽEM VODU - ale že všetko je založené na mojich osobných skúsenostiach, rešpekte k ľuďom a férovosti.

 • že som si v živote prešla úspechmi i pádmi.

 • že tie pády boli aj v práci aj v živote osobnom

 • že za úspech dnes už nepovažujem iba peniaze

ALE HLAVNE, ŽE TÝM, ŽE SOM SI TÝM PREŠLA

VÁM ROZUMIEM.

V čom vám viem pomôcť nájdete tu.

 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey Google+ Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Grey Pinterest Icon
 • Grey Instagram Icon
Video prečo to robím a kde môžem pomôcť
Kto e Zuzana

MARTIN WALSH

Milujúci manžel a otec a skvelý človek na dobré i zlé časy

Martin sa narodil na malom ostrove Guernsey, ktorý patrí pod Britániu. Než ma spoznal, pracoval v lodnom priemysle a bol expertom na Mac počítače. 

Keď sme sa vzali, padlo rozhodnutie ostať v ČR, kde som predtým žila sama so synom.


Život sa Martinovi kompletne zmenil.

Presťahoval sa, oženil sa, začal učiť angličtinu, študovať. Nebolo to vôbec ľahké.

Veľmi si ho vážim, lebo urobil tieto kroky pre nás, pre rodinu. Vzdal sa pohodlia svojho vtedajšieho života, vykročil von zo svojej komfortnej zóny a začal...

Pozrite si video v angličtine o ostrove, kde sa narodil.

 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey Google+ Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Grey Pinterest Icon
 • Grey Instagram Icon
O NÁS:Martin
bottom of page